Anasayfa / Bilgisayar - İnternet / Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir?
Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir?

Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir?

Şayet bilgisayarınız web sayfalarını gezerken artık yavaşlamaya, kasmaya başlamışsa internet geçmişinizi temizlemenizi önermekteyiz.

Aslında bir çok tarayıcı geçmişini silme programı mevcuttur fakat pek güvenli olmadığı gibi gerekte olmadığını düşünüyorum kendi bildiğimiz yoldan yapmamız en garantili ve en iyi olacaktır.

Konumuzdan sizlere üç farklı tarayıcının web geçmişini nasıl sileceğimizi kısa bir şekilde göstereceğiz.

Mozilla Tarayıcı Geçmişi Silme
Mozilla Firefox tarayıcısı kullananlar için geçmiş silme işlemini yukarıdaki menü sekmelerinden Geçmiş linkine tıklayın ve açılan menüden Yakın Geçmişi Temizle dediğinizde istediğini işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Chrome Tarayıcı Geçmişi Silme
Chrome web tarayıcısı kullanıcılarının izlemesi gereken yol ise sağ yukarıda ayarlar ikonu var tıklayın ve açılan menüde Geçmiş yazısını bulun ve tıklayın açılan sayfadan Tarama Verilerini Temizle dediğinizde tarayıcınız geçmişinin silinme işlemi başlayacaktır.

Internet Explorer Tarayıcı Geçmişi Silme
Tarayıcımızı çalıştıralım ve sağ üst köşeden Araçlar linkine tıklayalım açılan menüden İnternet Seçeneklerine tıklayalım yeni açılacak sayfadan Genel sekmesi adı altında Gözatma Geçmişi ni bulun ve Sil butonuna tıklayın böylelikte tarayıcı geçmişinizi sıfırlamış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top